D.R. Congo
De Democratische Republiek Congo is rijk aan grondstoffen, biodiversiteit en cultuur. Toch is het leven in Congo loodzwaar: er lijkt maar geen einde te komen aan de bloedige conflicten, miljoenen mensen die op de vlucht zijn en extreem geweld.
Waarom werkt Tearfund in D.R. Congo?
In het oosten van De Democratische Republiek Congo is het al jaren onrustig. Geweld. Honger. Rekrutering van kinderen door gewapende groeperingen. Verkrachting als oorlogswapen. Het is de dagelijkse realiteit voor miljoenen mensen. De strijd draait niet alleen om macht, maar ook om grondstoffen. Zoals kobalt, dat ook in jouw smartphone zit. Dus ja, wat in Congo gebeurt heeft ook met ons te maken, of we het nu willen of niet.
'Op dit moment sterven mensen door een tekort aan voedsel en water.'
Wat doen we in D.R. Congo?
We bieden noodhulp. Eten, onderdak, medische zorg en schoon water: gewoon de basics om te overleven. Vrouwen en kinderen krijgen extra steun, want seksueel en huiselijk geweld komt helaas veel voor. Waar het even kan, kijken we verder dan alleen de nood: we helpen jongeren aan een toekomst met groene banen en bouwen samen met kerken aan vrede.
Samenwerking
We werken samen met partnerorganisaties die ter plaatse zijn en de situatie goed kennen: PPSSSP, Action Entraide en Tearfund DRC.
3x: wat je (misschien) nog niet wist over Congo:
- Het is een van de landen met de grootste biodiversiteit ter wereld. Er zijn alleen al 15.000 plantensoorten. Maar ook zeldzame dieren zoals de Okapi en de witte neushoorn.
- Congo werd in 1960 onafhankelijk van België, maar de erfenis van het koloniale regime, met zijn extreme onderdrukking en geweld, heeft diepe sporen achtergelaten.
- Er zijn in Congo heel veel waardevolle grondstoffen zoals goud, diamanten en kobalt.